AYRIK TAŞ

Eşek Adasını'nın Kuzey Doğusunda yer alır. Duvar dalışı meraklılarının  en az dört dalışta tamamlayacağı bir noktadır. Maksimum derinlik 50m dir. Sportif dalış limitlerini aşmamak için tecrübe gerekmektedir. Bölgenin sığ kesimlerinde içinden geçilen kanyon bölgeye adını vermiştir. Yapısal özellikler duvarlarda çeşitli alk, yosun, mercan ve süngerlere ev sahipliği yapar. En renkli noktalardan biridir. Dalyan Limanı'ndan  45dk. mesafededir.                                                                                                                                                                          


YATAK ODASI

İkinci dalışlar için mükemmel bir yer. Zira maksimum derinlik 17m.dir. Küçük bir ada etrafında tamamlanan tam tur sırasında bir mağra, yarıklar, barakuda sürüleri ve sizi takip eden çipura, karagöz, gün balıkları ile dolu bir noktadır. Mağara 8-10 dalgıcı alabilecek büyüklükte ve içinde yukarı çıkıp hava alabileceğiniz bir bacası bulunmaktadır. Fotoğrafçıların kaçırmaması gereken bir bölgedir. 


NO NAME

Her havada gidilebilen, maksimum derinliği 15m olan kıyıyı takip eden, dökük taşlarla dolu bir bölgedir. Taşlar arasında kaçışan balıklar bölgeye çok hoş bir canlılık katmaktadır. 


88

Eşek adası'nın güney batı ucunda, hem sığ hem de derin dalışlara uygun, poyraza kapalı bir noktadır. Sinağritler sığda, eşkinalar derinlerde sizleri beklemekte. Bölgenin en önemli özelliği ise 25-30m lerdeki 4 ve 7.yy dan kalma amforalardır. Eski denizcilerin dramlarını hissedebileceğiniz bir noktadır. 


JANDARMA

88 noktasının hemen yanında Güneye bakan sığ ve kumluk bir koydur. Dalış eğitimine yeni başlayanların sığ su eğitimlerini burada vermekteyiz. 


TOPUK

88 ve Yatak odası arasında maksimum derinliğin 20m oldugu canı ve renkli bir noktadır. Sakin havalarda görmenin imkansız olduğu bir topuktur. Denizciler için tehlikeli dalgıçlar için eğlenceli bir yer. 


MONEM

Türkiye'de her seviyeden dalgıcın dalabileceği en büyük batıktır. Boyu 75m. ve 18 metre derinlikte yatan bu batık görenleri kendine bağımlı yapmaktadır. Açık denizde olması nedeniyle sakin havalarda gidilebilir. Mutlaka görülmesi gereken bir noktadır.


GÖBEK TAŞI

Ayrık Taş'a gelmeden, üstü 12m. etekleri 20m. olan bir tepedir. Canlılıkta belkide en güzel yerlerden birirdir.. Açık denizde olması yine bizi havaya bağımlı yapmaktadır. 


MADONNA

Ildırı Köyü açıklarında bir bangonun duvarında 25m uzunlugunda 1.5m tavan yüksekliği  olan, 5m. genişliğinde bir giriş ve iki çıkışı olan muazzam bir mağaradır. Mağara çıkışında 20-25 m. lerde balık yuvası bir duvar ve en önemlisi kumluk düzlüklere kendini saklamış 2-3m. eninde dev vatoslar... Tek kusuru yolun 1 saat kadar sürmesi ve suyun biraz bulanık olmasıdır.  


RİKO

No Name'in kuzey tarafında 25m.lerde başlayan bir duvar. Renkler ve canlılık inanılmaz... 


KUMBARA

Sadece tecrübeli ve 2** üstü dalgıçlara bonus olacak bir noktadır. Rüya gibi desem yeter sanırım... 


GALERİ

Yeni dalış noktamız yine Eşek adası Güneyinde TCSG68 botunun 18m ile 30m arasındaki eğimli dibe batırılması ile ve 10 m derinlikte bulunan sütunlardan oluşan bir galeridir.

  Foto Galeri      YENİ YER     DalışŸ Noktaları     Blog     İletişim     Hakkımızda     YAPAY RESİF PROJESİ     Haberler     Serbest Dalis Egitimleri basladi...     YENİ DALIޞ NOKTALARI     KAPALI DEVRE CCR AP VALVE     DALIޞLARA DEVAM     Anasayfa     YASASIN!......     YENİ TEKNE     ingilizce     YEPYENI BIR ANLAYIS